بک لینک چیست و چه تاثیری در نتایج گوگل دارد؟

04 مرداد
مدیریت

بک لینک چیست ؟

http://jaaygah.ir/images/77347picture1.jpg

بک لینک یا لینک سازی یعنی دریافت لینک از سایر وبسایت ها برای ورود به وبسایت شما میباشد .

یعنی هنگامی که یک وبسایت اینترنتی آدرس صفحه وبسایت شما را در سایت خود قرار میدهد افراد میتوانند  با کلیک بر روی آن آدرس به صفحه وبسایت شما هدایت شوند در نتیجه آن آدرس به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می‌شود .

ربات های گوگل زمان بررسی یک وبسایت ،  لینک های موجود در آن را بررسی کرده  و به این صفحات لینک شده مراجعه میکنند..

بک لینک انبوه

همچنین تعداد و کیفیت بک لینک ها بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر بالایی دارد و ربات های گوگل بر اساس لینک های موجود به آن وبسایت ارزش و اعتبار میدهد . بک لینک میتواند جایگاه شما در نتایج گوگل را بالا ببرد .

در صورتیکه سئو سایت تان برایتان اهمیت دارد باید از لینک های با کیفیت در سایت خود استفاده نمائید . با رعایت این موضوع میتوانید به بهینه سازی سایت و بالا بردن رتبه سئو سایت کمک شایانی کنید .

در سال های اخیر اهمیت بک لینک نسبت به گذشته تغییراتی داشته است . زمانی بود که حتی بک لینک‌های کم کیفیت نیز در بهبود صفحات سایت موثر بودند اما امروزه با تغییر الگوریتم گوگل ، بسیار مهم است که بک لینک شما از سایت با کیفیت که دارای رتبه مناسبی در موتورهای جستجو می‌باشند تهیه شود .

همچنین دریافت بک لینک از سایت‌هایی با محتوای مرتبط به محتوای وبسایت شما و همچنین سایتی که اعتبار بالایی داشته باشد کمک بسیاری به افزایش رتبه وبسایتتان در موتورهای جستجو خواهد کرد.

بک لینک باکیفیت دارای مشخصه‌های زیر است :

  • لینک فالو (dofollow) باشد و نه nofollow؛
  • در میان محتوای سایت منبع قرار داده شده باشد.
  •  متن لینک کاملاً طبیعی به نظر برسد.